post

Ośrodek Spokojnej Starości ofiarował mi pracę

Od kilkunastu tygodni wypatrywałam wolnego etatu. Wcześniej odbywałam staż w ośrodku medycznym pełniąc funkcję pielęgniarki. Niemniej jednak w wyniku zamknięcia ośrodka byłam zmuszona zrezygnować ze swojej posady. Od zawsze chciałam pracować z różnymi osobami i co więcej troszczyć się o osoby starsze.

na rowerze
W związku z tym wypatrywałam ogłoszeń o pracę w domach spokojnej starości. Już po parunastu tygodniach wypatrzyłam zatrudnienie w domu opiekuńczym na Podkarpaciu. W pierwszej chwili byłam sceptyczna, albowiem musiałabym godzinę jeździć do pracy, ale zaproponowano mi też lokum. Jak przyjechałam do ośrodka zobaczyłam, że to duży zbiór budynków, w jakim udzielane mogą być też usługi medyczne. Oprócz mnie były zwerbowane do pracy także 4 terapeutki. Poza tym w placówce zatrudniono również dwoje lekarzy. Byłam przekonana, iż jest to praca ukształtowana dla mojej osoby, albowiem dom ten dbał o własnych mieszkańców.
przychodnia

Potrzebowałam troszczyć się o osoby schorowane

Jak tylko dotarłam do ośrodka przeszłam przez rozmowę z menedżerem ośrodka. Kolejnego dnia oznajmiono mi, iż zdobyłam angaż w zol. Poczułam się nadzwyczaj zadowolona. Miałam w obowiązku podjąć zatrudnienie za 2 tyg. Na początku musiałam zanotować w jaki sposób wyglądają apartamenty a także pooglądać cały kompleks. Scharakteryzowano mi pensjonariuszy którzy przebywali razem w salach. Zauważyłam, iż apartamenty są wyposażone specjalne przyrządy ułatwiające przemieszczanie się przede wszystkim dla osób schorowanych. Prócz tego pacjenci mieli szansę uczęszczać na dodatkowe terapie relaksacyjne i przychodzić na masaże. Ośrodek Zacisze jest usytuowany w pobliżu kompleksów leśnych, więc jeślibym pragnęła zdołałabym chodzić na spacery. Pensjonariusze mieli dużo wygód i co więcej mogli robić użytek z przeróżnych rehabilitacji lekarskich.
rodzina

ów Dom spokojnej starości zaręcza świadczenia opiekuńczo-lecznicze

Dzisiaj jestem w stanie oznajmić, iż zakład w jakim pełnie obowiązki zapewnia fachową pomoc. Na co dzień opiekuje się pacjentami, wspólnie rozmawiamy oraz zjadamy posiłki. Moją pracą jest również dostarczanie medykamentów. Jak jednak jeden z mieszkańców wymaga leczenia pomagam medykowi. Myślę, iż była to właściwa odmiana, gdyż w szpitalu bezustannie panował chaos. W ośrodku Zacisze panuje miła aura oraz spokój. Jestem szczęśliwa, iż mam szansę opiekować się osobami starszymi.