post

Góry w Bieszczadach – relaks

Góry bieszczadzkie tworzą 2 łańcuchy leżące na terenie wschodniej części Karpat.Możemy wyodrębnić Bieszczady Wschodnie, położone na zachodzie Ukrainy oraz te na zachodzie zlokalizowane na obszarze Polski, Słowacji i Ukrainy. Najwyższym szczytem Wschodnich Bieszczadów jest góra Pikuj o wysokości 1400 m n.p.m.. Natomiast Bieszczady Zachodnie szczycą się szczytem Tarnica, mierzącą 1346 m n.p.m. Te polskie góry posiadają pięknie poprowadzone trasy dla piechurów i są oazą rzadkich w naszym kraju grup zwierząt. Zatem wydają się być doskonałym sposobem na relaks na południu kraju dla rodzin z dziećmi.
bieszczady

Najlepsze oferty noclegów w Karpatach Wschodnich

Wschodnie Karpaty oferują wiele miejsc do wypoczynku, można zająć miejsca w pensjonatach jak również obozowych kampingach bądź prywatnych kwaterach. Każde z tych ofert mogą być wykorzystane na wspólne wakacje w górach. Ponieważ Bieszczady nie są tak często wizytowane jak to ma miejsce w przypadku Tatr, alternatyw jest całe mnóstwo i stosunkowo prosto znaleźć odpowiednie miejsce na nocleg. Bardzo dobrą propozycję reklamuje OW www.zielonapolana.com.pl/pobyty_rodzinne.php.
szczyty górskie
Ośrodek Zielona Polana jest zlokalizowany w obrębie Parku Krajobrazowego Dolina Sanu w pobliżu Dubiecka. W ośrodku do dyspozycji znajdują się drewniane chatki a także pokoje hotelowe. Ponadto można skorzystać także z pola przeznaczonego na namioty i przyczepy. Domki z drewna wydają się być bardzo nastrojowe niemal idealne na wczasy w górach. OW Zielona Polana gości także kolonie, w związku z tym nasze pociechy będą miały z kim się bawić podczas waszych wspólnych wakacji w Bieszczadach. Oprócz tego cała rodzina może chodzić na kąpielisko w obrębie Zielonej Polany. Dorośli mogą też zaznać przyjemności w łaźni lub podczas odprężającego zabiegu w gabinecie odnowy.
łąki

Wiele atrakcji, wiele zabawy

Prócz pełnych uroku ścieżek pieszych oraz dróg dla poruszających się rowerem, góry bieszczadzkie oferują również całą gamę rozrywek. Jednym z największych szlaków jest górzysty szlak beskidzki, choć tylko jego końcowy odcinek biegnący na terenie Bieszczad. Bowiem pierwotnie rozpoczyna się od Ustronia, położonego w pobliżu miasta Cieszyn. W obrębie Bieszczad szlak ten rozciąga się od Komańczy aż do Wołosate w gminie Lutowiska. Gdy wybierzemy się na wakacje w górach, winniśmy przynajmniej częściowo uwzględnić w swych planach ten budzący zachwyt szlak dla pieszych. Młodszych turystów z pewnością zainteresuje muzeum na temat ciuchci w Dynowie oraz najstarszy tunel kolejki wąskotorowej. Co więcej młodsi goście mogą pojechać do bajkowego muzeum położonego w mieście Rzeszów oraz zobaczyć Park Miniatur w Myczkowcach. Cała rodzina może się dobrze bawić w czasie przejażdżki kolejką leśną we wsi Cisna. Turyści, którzy pasjonują się faktami z przeszłości mogą zobaczyć bunkier z czasów II wojny światowej w miejscowości Strzyżów a także poznać kulturę ludową dzięki Skansenowi w Sanoku. To tylko niewielką część rozrywek , Bieszczady zapewnią nam od groma rekreacji, jakie pozostawią po sobie cudowne obrazy, które będziemy wspominać.