post

Jak samodzielnie zająć się szczeliną?

W celu uszczelnienia dachu w wielu wypadkach nie musimy wcale korzystać z uprzejmości kompetentnej spółki budowlanej. Tyczy się to to zwłaszcza sytuacji, w których nieszczelność jest stosunkowo niewielka i jesteśmy w stanie samodzielnie ją znaleźć.
foam
Jeżeli to nam się powiedzenie – w znacznym stopniu tańszym środkiem niż zatrudnienie eksperta będzie udanie się do dowolnego marketu budowlanego i zapytanie kogoś o spray insulation foam.

Aby położyć równą powłokę izolacji należy mieć odrobinę doświadczenia, więc za tworzenie takiej warstwy lepiej nie wykonywać na własną rękę. W wypadku niewielkiej nieszczelności jednak wymagane jest działanie punktowe, a to już nie jest większym problemem nawet dla laika. Pracownik mrketu na pewno doradzi nam wybór produktu, z wykorzystaniem którego pokryjemy przeciek.

Piankę idzie zagospodarować także do innych przecieków – wyśmienicie sprawdza się przykładowo przy kabinach przysznicowych. Używanie nie nastręcza żadnych kłopotów, musimy tylko zwracać uwagę, żeby nie przesadzić z ilością pianki, lub żeby nie wykorzystać jej zbyt mało. Najlepiej po jej zaschnięciu jeszcze raz wypróbować szczelność. Możemy to zrobić po prostu uchylając naprzeciwległe okna i wejście. Jeżeli dziura nadal istnieje – powinniśmy usłyszeć szczególny gwizd lub wyczuć powietrze na dłoni przyłożonej blisko miejsca zastosowania pianki. Jeżeli przeciek w dalszym ciągu istnieje – najlepiej będzie usunąć piankę i zastąpić ją nową, ustalając w międzyczasie, jakiego typu błąd popełniliśmy za pierwszym razem.