post

Gdy złapiemy kontuzję…

Wyczynowi sportsmeni są w o wiele pokaźniejszym stopniu narażeni na urazy niż dowolna inna grupa zawodowa. Wynika to z tego, że ich mięśnie, stawy lub ścięgna stale narażone są na obciążenie, którego ciało ludzkie przeciętnego człowieka nie miałoby szans wytrwać. Nie oznacza to naturalnie, że kontuzje omijają ludzi,

którzy trenują zaledwie hobbystycznie, ale wręcz – od kiedy praktykowanie sportu (również amatorsko) stało się ogólne, coraz więcej ludzi stało się ewentualnymi pacjentami klinik specjalizujących się w medycynie sportowej oraz fizjoterapii.

Perfekcyjni specjaliści

Usługi perfekcyjnych jednostek medycyny sportowej, takich jak sports physiotherapy newcastle, nie są pod żadnym pozorem zajęte dla najogromniejszych gwiazd, choć naturalnie ich ewentualni pacjenci muszą zarządzać niebagatelną gotówką. W kraju jest jednak coraz więcej ludzi zamożnych, którzy o własne zdrowie oraz sprawność dbają pod żadnym pozorem nie mniej niż Brytyjczycy, wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby również nasi rodacy korzystali z takich klinik.

back

Sportsmeni – amatorzy

W Polsce również możemy skorzystać z pomocy specjalistów, choć nie mają oni ani takiego doświadczenia, ani kontrahentów z takimi nazwiskami jak Brytyjczycy. Umówmy się jednak, że w wypadku większości hobbystycznie ćwiczących Polaków pomoc wychowanego w kraju fizjoterapeuty będzie w zupełności wystarczała oraz nie musimy korzystać z profesjonalnych usług kogoś, kto na co dzień masuje piłkarzy Premier League. Chyba, że kontuzja jest ściśle mówiąc poważna, wiąże się z ryzykiem utraty części sprawności, a do tego mamy wystarczająco niemało pieniędzy – wtedy nie musimy zastanawiać się zbyt długo, tylko śmiało nabywać bilet lotniczy na wyspy oraz zapisać się na wizytację w topowej klinice.